MATURA 2024!

Harmonogram egzaminów maturalnych

8.3.2024

Szanowni Państwo!

Przekazujemy Państwu harmonogram egzaminów maturalnych oraz zasady uczestnictwa w sesji egzaminacyjnej. Prosimy o dokładne zapoznanie się z zamieszczonymi poniżej informacjami.

W przypadku egzaminów ustnych prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w celu uzyskania informacji, do której grupy każdy słuchacz został przydzielony!

Wszystkie egzaminy maturalne w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych "Żak" w Suwałkach odbędą się w salach przy ul. Lutostańskiego 31 w Suwałkach ( vis a vis sklepu Lidl) . W przypadku pytań prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły.

TYLKO egzamin ustny z języka angielskiego odbywać się będzie w sekretariacie szkoły przy ul. Muzycznej 10.

Przypominamy, że:

• do sal egzaminacyjnych nie wolno wnosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych oraz elektronicznych nośników informacji ani z nich korzystać ;

• na egzaminy należy stawić się min. 30 minut przed wyznaczonym czasem i posiadać ze sobą dokument tożsamości

• ogłoszenie wyników egzaminów pisemnych po sesji majowej : 09.07.2023r.

• do egzaminu w terminie poprawkowym może przystąpić tylko słuchacz , który nie zdał egzaminu dokładnie z jednego przedmiotu w części ustnej lub pisemnej i przystąpił do egzaminu ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i  jednego dodatkowego na poziomie rozszerzonym,

• na maturze obowiązuje strój galowy.

Do egzaminu poprawkowego można przystąpić tylko po złożeniu nowej deklaracji w nieprzekraczalnym terminie do dnia  16.07.2023r.(!)

Przypomnijmy, że uczniowie ostatnich klas szkół średnich, chcąc zdać maturę, będą musieli przystąpić do trzech obowiązkowych przedmiotów (język polski, matematyka, język obcy nowożytny) i zdać je na minimum 30 procent oraz przystąpić do egzaminu z przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.

Obowiązkowe w 2024 roku są matury ustne: z języka polskiego oraz języka angielskiego. W ich przypadku zdający również musi otrzymać minimum 30 proc. punktów, by zdać egzamin.

Zachęcamy naszych tegorocznych absolwentów do odwiedzania strony www.maturzysta.edu.pl, gdzie dostępne są testy przygotowujące do matury.