Praktyki zawodowe

Szanowni Państwo,

Poniżej publikujemy informacje na temat obowiązkowych praktyk zawodowych. Prosimy o zapoznanie się z załącznikami.

Kierunki, które muszą odbyć praktykę zawodową:

Technik Administracji - I - IV semestr – 140h urząd administracji

Technik Usług Kosmetycznych - I - IV semestr – 140h gabinet kosmetyczny

Technik BHP - I - III semestr – 140h - zakłady, firmy, instytucje – w działach BHP

Florysta - I - II semestr – 140h - w kwiaciarni

Technik sterylizacji medycznej - I - II semestr - 140h - w stacjonarnych zakładach opieki zdrowotnej, zakładach opiekuńczo-leczniczych lub placówkach pomocy społecznej.

Opiekun Medyczny - I - III semestr – 210h - placówki pomocy społecznej, DPS, Hospicjum, szpital

Z poniższych plików proszę pobrać i wydrukować:

- umowę o praktyczną naukę zawodu -  dwa wydruki,

- umowę RODO - dwa wydruki,

- dziennik praktyk - jeden wydruk,

- program praktyk dla danego kierunku.

W skład Szkoły Policealnej wchodzą kierunki: Technik administracji, Technik BHP oraz Florysta.

W skład Szkoły Medycznej wchodzą kierunki: Opiekun medyczny oraz Technik sterylizacji medycznej.

Dokumenty są również dostępne w wersji papierowej w sekretariacie szkoły.

Prosimy o uzupełnienie danych w wykropkowanych miejscach.

Z wydrukowanymi dokumentami należy stawić się w sekretariacie, celem ich opieczętowania i podpisania przez dyrektora. Po ukończonej praktyce dokumenty należy dostarczyć do sekretariatu. Praktykę należy wykonać najpóźniej  na miesiąc przed ukończeniem nauki na danym kierunku.

Praktyka zawodowa jest obowiązkowa, nawet jeśli nie przystępujesz do egzaminu zawodowego musisz mieć zaliczoną praktykę.

Brak dostarczenia praktyk w terminie skutkować będzie nieukończeniem szkoły!

W wyjątkowych sytuacjach dyrektor szkoły może zwolnić słuchacza z odbycia praktyki zawodowej, pod warunkiem złożenia podania o zwolnienie z praktyki i uzasadnienie prośby zwolnienia poparte odpowiednimi dokumentami.

W razie pytań prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły.